Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Tanıtım yazısı yazmak için önce yazacağınız alanla ilgili araştırma yapmalısınız. İlk aşamada kaynak taraması yapmalısınız. En az 5 farklı kaynaktan bilgi toplamalısınız. Topladığınız bilgileri harmanlamalısınız. Sonra bu yazıları en az 2-3 defa okumalısınız. Kelime bazlı tarama yaparak kelimeleri kendi cümlenize çevirmeniz gerekir. Cümlelerin içinde geçen kelimelerin eş anlamlısını yazmak özgün makale yazmak değildir. Bunu günümüzde yapay zeka tanıtım yazısı yazan silimatörler de yapmaktadır.

Tanıtım yazılarında önemli olan anlatım biçimidir. Sade ve akıcı bir dil kullanmalısınız. Anlatımınızla okuyucuyu boğmamak gerekir. Çok kısa cümlelerde makalede anlatım zenginliğini bozar. Aynı şeyleri tekrar etmek ise anlatımda sıkıcılığa neden olur. Zengin bir içerik oluşturmak istiyorsanız konuyu farklı boyutlardan ele almalısınız. Sürekli aynı şeylerden bahsetmeyin.

Tanıtım yazınız giriş gelişme ve sonuç bölümlerden oluşmalıdır. Giriş bölümünde konudan bahsedilmelidir. Konu genel çerçevede ele alınmalıdır. Tanımlar, betimlemeler giriş bölümde yapılır. Ürünün genel özellikleri bu bölümde anlatılır. Gelişme bölümünde söz sanatlarına yer verin. Ürün detaylı anlatılır bu bölümde.  Sonuç bölümünde ise verilmek istenen ders verilir. Ürünle ilgili püf nokralar bu bölümde yer verilir. Düzgün cümlelerle makaleye son vermek gerekir. Özne yüklem uyuşmazlığına dikkat edin. Gereksiz sözcüm kullanımından kaçının. Son bölümde ürünün fiyatı ve ürünle ilgili tavsiyelere yer verebilirsiniz.

Tanıtım yazınızı r10.net, wmaraci.com gibi webmaster kanallarında satabilirsiniz. Ayrıca burada siparişler bölümünü takip ederek iş alabilirsiniz. Bugün birçok öğrenci burada makale yazarak hem okumakta hem de çalışarak ailelerine destek olmaktadır.