Tanıtım Yazıları Neden Özgün Olmalı

Tanıtım yazısının özgün olması, tanıtım yazısı hizmetinden maksimum verim elde etmenizi sağlar. Özgün olmayan yazılar sitenin kalitesini düşürür. Google arama motorları özgün olmayan yani daha önce kullanılmış bir yazıyı kopya içerik kabul eder. Kopya içeriklerle dolu bir siteyi de genelde sıralamaya sokmaz. Haber siteleri yarı özgün içeriklerden oluşur. Haber sitelerinin sıralamaya girmesi içeriğin özgün olmasından ziyade ziyaretçi kitlesinin hatırı sayılır bir seviyede olmasındandır.

Tanıtım yazısı hizmetinde şu ilke çok önemlidir. Eğer 100 siteden tanıtım hizmeti alacaksanız ve 100 siteye de aynı tanıtım yazısını ekleyecekseniz özgün yada kopya içerik çok fark etmeyecektir. Çünkü 1 tane yazı index alınca diğer 99 yazı kopya konumuna düşecektir. O yüzden tanıtım yazısı alırken özellikle çoklu yazının özgün olması için makale yazarlarına para ödemeyin. Ama her siteye 1 özgün makale ekleyecekseniz o zaman makale yazarlarının kapısını çalabilirsiniz.
100 tane yazıyı tek tek sitelere eklemek de ciddi bir iş yüküdür. Normalde 1 tanıtım yazısı panel ile 10 dk gibi kısa bir sürede sitelere eklenirken tek tek yüklenmesi en az 2 saat alacaktır. Bu da tanıtım yazısı satan kişinin iş yükünün artması demektir. Ben şahsen tanesi 100 tl tanıtım satan birisi olarak tek tek ekleme işlerine pek sıcak bakmıyorum. Müşteri ısrar ederse alıyorum fakat fiyat olarak 1 lira indirim yapmıyorum tanesini 100 tl veriyorum. Fakat panelden ekle toplu denildiği zaman fiyatımı 100 liradan 80 liraya indirdiğim oluyor.

Tanıtım yazısında özgünlük son yıllarda önemini kaybetti. Eskiden tanıtımda özgünlüğe çok önem veren google bunu artık pek önemsemez oldu. Yani kopya bir tanıtımla özgün bir tanıtım çalışması aşağı yukarı aynı sonuçları vermektedir. Bunun farkında olan yayıncılarda artık özgün yazı peşine düşmez oldu.